Klucz dynamometryczny VONROC do dokręcania wszystkich rodzajów śrub, nakrętek i wkrętów z dokładnym momentem obrotowym

Z tym kluczem dynamometrycznym firmy VONROC będziesz mógł samodzielnie naprawić swój samochód, motocykl, kamper, przyczepę czy rower! Od teraz możesz na przykład samodzielnie zmienić opony zimowe lub letnie. Zakres pracy tego klucza wynosi od 28 do 210 Nm. Klucz dynamometryczny jest skalibrowany i przetestowany z dokładnością do 4%. Klucz dynamometryczny dostarczany jest w solidnej walizce ochronnej zawierającej przedłużkę ½" o długości 150 mm, reduktor z ½" na 3/8" oraz 3 nasadki ze specjalną teflonową tuleją.

Do czego nadaje się ten klucz dynamometryczny?

-Dokręcanie wszelkiego rodzaju śrub, nakrętek i wkrętów z dokładnym momentem obrotowym (moment obrotowy podawany jest w Nm/Newtonometrach).
-Klucz dynamometryczny nie jest grzechotką, lecz precyzyjnym narzędziem do dokręcania śrub/nakrętek/śrub z dokładnym momentem obrotowym.
-Dokręcanie nakrętek/śrub kół w samochodzie (np. podczas zimowej/letniej wymiany opon). Nakrętki/śruby są poluzowywane/ dokręcane za pomocą grzechotki lub klucza płaskiego, a następnie dokręcane z dokładnym momentem obrotowym za pomocą tego klucza dynamometrycznego.

-Zapobiega to zbyt mocnemu dokręceniu śruby i jej zakleszczeniu (zbyt mocne dokręcenie śruby może spowodować jej pęknięcie lub zniszczenie gwintu itp.) Oczywiście możliwe jest również, że śruba jest zbyt luźna i może drgać. Dlatego dla bezpieczeństwa należy używać klucza dynamometrycznego.

-Do napraw, renowacji i renowacji samochodów, samochodów kempingowych, przyczep itp. Śruby/nakrętki/śruby istotnych części muszą być dokręcone z dokładnym momentem obrotowym. Na przykład: śruby głowicy cylindra po wymianie uszczelki głowicy muszą być dokręcone momentem podanym przez producenta. Podobnie jak przy wymianie świec zapłonowych.
-W przypadku wszelkiego rodzaju napraw/instalacji, gdzie śruby muszą być dokręcone z dokładnym momentem, ponieważ w przeciwnym razie może być zagrożone bezpieczeństwo, pomyśl o instalacjach hydraulicznych, gdzie wszystkie śruby naprawdę muszą być dokręcone z ustalonym momentem.
-Klucz dynamometryczny może być również użyty do zabezpieczenia czegoś, ponieważ zbyt mocne dokręcenie może mieć katastrofalne skutki; pomyślmy na przykład o rowerach z ramą z włókna węglowego, gdzie klucz dynamometryczny jest używany, aby zapobiec pęknięciom spowodowanym zbyt mocnym dokręceniem śrub.

Najważniejsze zalety tego klucza dynamometrycznego

-Dokładność 4% zgodnie z normą EN ISO 6789-2, certyfikat kalibracji w zestawie.
-W zestawie 3 nasadki (wykonane z bardzo wytrzymałej i odpornej na zużycie stali Cr-Mo!), wyposażone w specjalną tuleję teflonową. Opracowany specjalnie do felg ze stopu, aby chronić drogie/cenne felgi podczas dokręcania lub odkręcania nakrętek kół.
-Klucz posiada przełącznik kierunku obrotów. Dzięki temu można dokręcać zarówno śruby z lewym jak i z prawym gwintem. UWAGA: Nie wolno odkręcać śrub, nakrętek lub innych elementów złącznych za pomocą tego narzędzia!
-Precyzyjny przyrząd jest dostarczany w mocnym plastikowym etui ochronnym. Klucz dynamometryczny należy zawsze przechowywać w najniższym ustawieniu momentu obrotowego, aby przedłużyć żywotność narzędzia i zapobiec utracie jego dokładności.
-Przedłużacz 1/2" o długości 150 mm w zestawie. W zestawie znajduje się również reduktor/adapter z 1/2" na 3/8". Ale, bądź świadomy: Nie należy używać akcesoriów lub przedłużek gniazd, chyba że jest to wyraźnie wymagane. Im więcej przedłużek, tym mniej dokładna będzie nastawa momentu obrotowego.
-Klucz ma prawdziwy odgłos klikania/zgniatania. Gdy ustawiony moment obrotowy zostanie osiągnięty, słychać i czuć wyraźne KLIKNIĘCIE.
Wykonany z niezwykle mocnej i wytrzymałej "hartowanej i obrabianej konstrukcji chromowo-wanadowej (Cr-V)".

Co jest w opakowaniu?

Klucz dynamometryczny TW501XX jest dostarczany w przyjaznym dla środowiska brązowym pudełku bez nadruku w pełnym kolorze.

Zawartość

1x klucz dynamometryczny ½", 470mm, 28-210Nm (materiał Cr-V)
1x przedłużka ½" 150mm (materiał Cr-V)
1x reduktor ½" do 3/8" (materiał Cr-V)
1x nasadka 17mm (materiał Cr-Mo, bardzo długa 82mm, kolor niebieski, z białą tuleją teflonową do ochrony felgi aluminiowej)
1x nasadka 19mm (materiał Cr-Mo, bardzo długa 82mm, kolor złoty, z białą teflonową tuleją chroniącą felgę)
1x nasadka 21mm (materiał Cr-Mo, bardzo długa 82mm, kolor czerwony, z białą teflonową tuleją chroniącą felgę aluminiową)


Więcej informacji
EAN Code8717479094233
SKUTW501XX
© VONROC 2023